Wybrano „Ośmiu Wspaniałych” - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Wybrano „Ośmiu Wspaniałych”

W dniu 3 marca 2017 r. w Kępnie odbyły się eliminacje lokalne Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Do eliminacji zgłoszono 14 uczniów - 6 uczniów Gimnazjum nr 1 w Kępnie, 4 uczniów Gimnazjum nr 2 w Kępnie oraz 4 uczniów Gimnazjum w Krążkowach.

Uczestników kępińskich eliminacji oceniała pięcioosobowe jury w składzie: Irena Sadek - radna, Z-ca Przewodniczącego Komisji Budżetu, Rozwoju Gospodarczego, Gospodarki Komunalnej, członek Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji Rady Miejskiej w Kępnie, Stanisław Kowalski – emerytowany nauczyciel historii i Dyrektor Gimnazjum nr 2 w Kępnie, historyk, były Koordynator Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu 8 Wspaniałych; Anna Jarczak – Kierownik Klubu Seniora „Pod Żurawiem”, Elwira Leśniewicz-Drzazga – pedagog, nauczyciel dyplomowany, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kępnie, Wiesław Walas - radny Rady Miejskiej w Kępnie, kępiński koordynator WOŚP, prezes Stowarzyszenia Kulturalnego „Euro Art”, Dyrektor Powiatowej Biblioteka Powiatowej w Kępnie.

Komisja, po zapoznaniu się z opisami pracy wolontariackiej kandydatów oraz po rozmowach indywidualnych z kandydatami, wyłoniła 8 laureatów: Monika Biczysko z Gimnazjum w Krążkowach, Hanna Biegańska z Gimnazjum w Krążkowach, Klaudia Dudek z Gimnazjum nr 2, Michalina Jeziorna z Gimnazjum nr 1, Roksana Kupczak z Gimnazjum w Krążkowach, Nikola Rak z Gimnazjum nr 2, Tomasz Tomalik z Gimnazjum nr 2, Weronika Wróbel z Gimnazjum w Krążkowach.

Przyznano również 2 równorzędne wyróżnienia, które otrzymali: Julia Linek z Gimnazjum nr 1, Amanda Paś z Gimnazjum nr 2.

Jednocześnie jury zadecydowało, że Gminę Kępno podczas ogólnopolskich eliminacji XXIII edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” w Warszawie  reprezentować będzie uczennica Gimnazjum nr 1 w Kępnie – Michalina Jeziorna.

8wspanialych 8wspanialych
8wspanialych1 8wspanialych1
8wspanialych2 8wspanialych2
8wspanialych3 8wspanialych3 8wspanialych4 8wspanialych4 8wspanialych5 8wspanialych5