Wielokulturowa niedziela z muzyką, kuchnią i rękodziełem - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
Wielokulturowa niedziela z muzyką, kuchnią i rękodziełem

W ramach międzynarodowego i wielokulturowego spotkania w Kępnie, jakim jest odbywający się w dniach 25 – 27 sierpnia Festiwal Trzech Kultur, nie zabraknie licznych atrakcji, które towarzyszyć będą głównym wydarzeniom festiwalowym.

   W niedzielę, 27 sierpnia na kępińskim Rynku będzie miało miejsce wydarzenie o wyjątkowej randze i skali artystycznej. Podczas wieczornego koncertu artyści z Izraela (Gittit, Matte Asher i Misgav) i niemieckiego Bayreuth (Bawaria) oraz kępiński chór Cantamus wystąpią pod batutą Issaka Taviora, wybitnego izraelskiego dyrygenta, kompozytora i pianisty, a towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej.

   Już przed koncertem na wszystkich przybyłych na Rynek czekać będą stoiska z propozycjami i dla ciała, i dla ducha, których różnorodny asortyment doskonale wpisywać się będzie w założenia Festiwalu Trzech Kultur.

   Smakosze ciekawi specyfiki i oryginalnych smaków kuchni polskiej, żydowskiej i niemieckiej, będą mogli skosztować specjałów bawarskich i staropolskich, ale także uraczyć się hummusem czy wegańskimi pierogami.

   Na stoiskach znajdzie się również oferta wyrobów rękodzielniczych (między innymi biżuteria i ceramika), pamiątki z Kępna oraz prace autorstwa plastyków amatorów.

   Na najmłodszych czekać będą zaś gry i zabawy przybliżające tematykę kępińskiego Festiwalu.

 

Serdecznie zapraszamy!


 

Kalendarz Wydarzeń

e-urząd

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności Wielokulturowa niedziela z muzyką, kuchnią i rękodziełem

                                                                                                        


 

 

 

baner_odpady

banner_KBO_2018

banner_Konsultacje_Spoeczne_-_Biblioteka_2016

  FIO_-_Ankieta_2016

 

baner_mapa_interaktywna E-Kepno
   banner_Powstanie_Wielkopolskie_-_Muzeum_2016