ZAKOŃCZONO BUDOWĘ DROGI OLSZOWA – KIERZNO - | - Urząd Miasta i Gminy Kępno
ZAKOŃCZONO BUDOWĘ DROGI OLSZOWA – KIERZNO

We wrześniu 2017 r. zakończona została sztandarowa inwestycja drogowa Gminy Kępno „Budowa drogi gminnej Olszowa – Kierzno”. Wybudowany odcinek drogowy łączy Kępno poprzez byłą drogę krajową nr 8 ( obecnie drogę wojewódzką )  z miejscowościami Kierzno i Kierzenko. Droga Olszowa Kierzno stanowi ważny  ciąg komunikacyjny alternatywny dla obecnie przebudowywanej drogi powiatowej od ul. Grabowskiej przez Myjomice i Ostrówiec.

Na tę inwestycję złożył się szereg prac widocznych na pierwszy rzut oka i tych najbardziej newralgicznych – robót podziemnych. Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni asfaltowej, chodników asfaltowych i z kostki brukowej, przebudowę zjazdów na posesje, budowę oświetlenia przejścia dla pieszych w Olszowie, przebudowę drogi na dojeździe do przejazdu kolejowego – drogowego w Olszowie.

Droga Olszowa – Kierzno to nowoczesny szlak komunikacyjny łączący główne arteria gminy, znacząco wpływający na poprawę bezpieczeństwa obywateli – skrócił się czas dojazdu pogotowia, policji i Straży Pożarnej  do Wjazdu Awaryjnego na S8 w przypadku zdarzeń drogowych  oraz do  wsi  Kierzno, Kierzenko i Domanin. Dodatkowo znajdujące się we wsiach Kierzno i Myjomice jednostki  OSP zyskały szybszy  dostęp do drogi wojewódzkiej nr 8, co pozwoli im szybciej reagować w przypadku zdarzeń drogowych.

Generalnym wykonawcą robót było Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S. A. z Kępna.

Wartość kontraktu wyniosła 3 749 538,78 zł brutto.

Sumą wszystkich działań jest nowe najkrótsze połączenie z miastem powiatowym gdzie zlokalizowane są wszystkie najważniejsze instytucje publiczne dla wszystkich mieszkańców wsi Kierzno i Kierzenko.

Inwestycja została dofinansowana ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019, a kwota dotacji to 1 749 052,00 zł.

Strona główna Dla mieszkańców Aktualności ZAKOŃCZONO BUDOWĘ DROGI OLSZOWA – KIERZNO